Tuk és Csorök:

Ismételten egy terjedemesebb témát érintünk! Mint az a címben is olvasható, 2 dologról lesz szó: A tukrol és a csorökrol!
Kezdeném elsoként a tuk kel:
Azontúl, hogy a tuk összeforrasztásától függoen lézetik 2 csoport: kör/csokor tucsoport és fésu/sepru tucsoport, valamin ezeken belül is még pár csoport, megkülönböztetjük még magát a tut hossz és vastagság szerint is! Vásárolható így hosszabb és rövidebb, valamint a vastagságát tekintve, 0,25mm - 0,40mm-ig tu. Végiggondolás alapján egyértelmu:
Maga a tu hossza nem olyan meghatározó szempont, mint a vastagsága! A kontúrokhoz, felvezeto vonalakhoz, vagy a vékonyvonalakhoz javasolt a vékonyabb tu, míg a vastagabb, esetleg fokontúrokhoz, valamint a tömör szinezéshez, kitöltéshez (nagyobb felületek) a vastagabb tufajta! Figyelembe kell vennünk még, hogy a gépünk milyen eros, ezáltal mi az amit még, vagy már nem képes beleütni a borbe!
A tuk különbözo kiszerelésben kaphatóak: 100db, 500db, 1000db... stb.

Eldöntheted azt is, hogy Te szeretnéd otthon forrasztgatni a tuket magadnak, saját igények szerint, melyhez vásárolható, mindkét tucsoporthoz forrasztósablon, vagy készen vásárolod meg az összeforrasztott tuket, esetleg már tuszárhoz forrasztott állapotban is akár!
Fésu tucsoprthoz ajánlottabb a lapos végu tuszár!

Csorök:
Itt valamivel rövidebb és egyszerubb a dolgunk, mint a tuknél. A csorök lehetnek nyitottak (fésus csorök ált.), részben nyitottak, vagy zártak (takarítás szempontjából talán jobb nyitott). A kör tucsoport az mindig zárt, és egyértelmuen a tuk összeforrasztott számától függoen válasszuk hozzá a csort! A csort ne töltse ki teljesen a tu, akkor akadályozhatja a tinta útját!

lentebb megtekinthetsz néhány képet: